Ondřej Závodský - O přípravě legislativy a problematice pokeru

Nové vydání magazínu Card Player Czech & Slovak 4/2015 přináší jeden méně tradiční rozhovor s člověkem, který poker nehraje, ani nemůže hrát, přesto však jeho tým podobu pokeru v České republice ovlivní. Hovoříme s náměstkem ministra financí České republiky JUDr. Ondřejem Závodským, Ph.D.

"Pokud to chceme vyřešit skutečně transparentně – to znamená zadat, pořídit a vybudovat tuto zakázku transparentně, tak to nějaký čas vyžaduje. Druhým faktorem je nutnost notifikovat tento předpis, popřípadě všechny předpisy, které jsou novou úpravou dotčeny, včetně podzákonných předpisů, v Evropské komisi. To opět vyžaduje několikaměsíční proces. Než aby navrhovaná právní úprava vstoupila v platnost pár dní před Silvestrem a nabyla účinnosti 1. ledna a než abychom vytvořili paskvil, raději bych zvolil spuštění o rok později," vyjadřuje se Závodský k ročnímu odkladu nové legislativy. 

Více o připravovaném balíku zákonů, změnách, které čekají provozovatele i hráče, o turnajích malého rozsahu a informovanosti veřejnosti v rozhovoru ve čtvrtém vydánní česko-slovenského Card Playeru.

V distribuci již od 10. července 2015.

Předplatné si zajistěte zde.

Veškeré dokumenty týkající se připravovaných zákonů naleznou čtenáři v Knihovně připravované legislativy na webu www.odok.cz.

Fotogalerie

« Zpět