Jennifer Shahade - Mezi šachovnicí a pokerovými stoly

Vždy měla kolem sebe vzory, hráče, ke kterým mohla vzhlížet, učit se od nich. Ať už to byl její otec - šachový mistr a backgammonový šampion Michael Shahade, či její bratr Greg, který je (kromě "nálepky" Mezinárodní šachový mistr) jedním z prvních hráčů registrovaných na online poker roomu PokerStars a hře pokeru se do Černého pátku věnoval několik let. Vysoká herní úroveň jejího otce a bratra však v Jennifer nevzbuzovaly jen inspiraci, naopak se jako malé děvče cítila méněcenně. Cestu k vlastnímu úspěchu však našla. Dnes má na svém kontě dva tituly šachové šampionky a pyšní se nejvyšším titulem světové šachové federace FIDE v kategorii žen – Woman Grandmaster (WGM).

 

"...popravdě, většina lidí do šachu a pokeru nedá příliš vlastního myšlení. Pokud si na to sednete a začnete opravdu pořádně uvažovat o základních strategiích a taktice sami za sebe, již v tu chvíli děláte mnohem více než ostatní. Takže začněte u toho a postupně získáte sebejistotu, a co je důležitější, také vášeň pro hru samotnou. Pokud milujete, co děláte, nebudete se neustále jen přirovnávat ke svým soupeřům. Občas to přijde, ale určitě to nebudete dělat pořád." 

 

O pokeru, šachu, začátcích, stylu, psaní, knihách a ženách v pokeru hovoříme s PokerStars Mind Sport Ambassador Jennifer Shahade - exkluzivně pro české a slovenské čtenáře - v aktuálním vydání časopisu Card Player Czech & Slovak 4/2015.

V distribuci již od 10. července 2015.

Předplatné si zajistěte zde.

Fotogalerie

« Zpět