Sam TheSquid Grafton - Charakter u stolu

"Byla to výzva a mně to dalo intelektuální a sociální možnost realizace. Taky jsem tehdy neměl moc peněz, byl jsem docela švorc. Peníze šly do studia a tak. Vyhrát třeba 500 liber, to bylo něco. To bylo ohromné množství peněz. Dost rychle mi to šlo, a když jsem pak odjel do Londýna za prací, hrával jsem po večerech živou cashovku. Jen tak pro zábavu, jednou, či dvakrát týdně. Pak jsem vzal jednu neplacenou stáž a potřeboval jsem prostě něco, kde si vydělám, tak jsem si řekl, že zkusím hrát poker třikrát do týdne a vydělat si dost na nájem," hovoří o svých prvních zkušenostech s hrou pokeru Samuel Grafton, britský online regulár, držitel 9 PocketFives Triple Crown.

"Squidpoker" či "TheSquid" Sam patří mezi oblíbené charakterní hráče, o čemž svědčí také výběr pro první sérii pořadu zn. PokerStars Shark Cage, v jehož šesté epizodě figuroval společně například s Olivií Boeree či Michaelem McDonaldem. Grafton za svou kariéru nashromáždil mnohamilionové výhry online. Živá hra je pro něj v tuto chvíli spíše zpestřením a titul ze světového major turnaje mu stále chybí. V Praze, kde od podzimu roku 2014 také bydlí, byl blízko prvnímu finálovému stolu European Poker Tour (EPT) Main Eventu právě vloni v prosinci.

Grafton je moderním renesančním můžem mnoha zájmů. Co ho dovedlo do Prahy, jak vnímá prezentaci pokeru jako sportu či proč se rozhodl vyzdvihnout hru Daniela Colmana ve svém článku na RunItOnce v době, kdy média vítězi Big One for One Drop téměř vyhlásila válku? Dočtete se v exkluzivním rozhovoru pro české a slovenské čtenáře v aktuálním vydání Card Player Czech & Slovak 3/2015.

Předplatné si zajistíte zde.

Foto: Neil Stoddart/European Poker Tour

Fotogalerie

« Zpět