Jan-Peter Jachtmann - Německý High Roller

„Hraji poker. Není na tom nic špatného. Zapomeňte na negativní image. Je to fantastická dovednostní hra!“

To je motto předmluvy německé knihy 111 důvodů, proč milovat poker (Udo Gartenbach: 111 Gründe, Poker zu lieben) z pera Jana Petera Jachtmanna. Německý high stakes cashovkář se hry pokeru držel roky, ne však zcela na profesionální úrovni. Jako vydavatel pokerového magazínu v němčině a majitel marketingové agentury mohl byznys spojit se svou vášní pro hru. Dominantní se přitom v jeho portfoliu variant stala Pot Limit Omaha.

Jeho průlomový pokerový úspěch ho pak nasměroval spíše k pokerovému stolu. V roce 2012 ovládl světový šampionát v Omaze v Las Vegas. Z $ 10K Pot Limit Omaha Championship World Series of Poker si odvezl nejen 661 tisíc amerických dolarů, ale také cenný náramek. Na své marketingové a vydavatelské aktivity od tohoto roku nezanevřel, ale táhne ho to stále více do hry:

"Čeho si mezi těmi změnami nejvíce vážím, je fakt, že si dnes v rámci svého bankrollu mohu dovolit ty nejvyšší cashovky. Cítím se klidnější. Hraji ty nejvyšší PLO cash games v Evropě."

O tom, jak začala jeho spolupráce s King´s Casinem, jaké turnaje hrával a co mu v životě chybí se dočtete v aktuálním vydání časopisu Card Player Czech & Slovak 6/2014.

Předplatné si zajistěte zde.

Foto: archiv PokerBlatt, King´s

Fotogalerie

« Zpět