Gaelle Baumann - Žena mezi žraloky

"Já miluji amatérské pole! Je to skvělá šance hrát tuhle hru bez všech těch žraloků a profíků, na které stejně nebudeš mít edge. Takže hrát s rekreačními hráči či amatéry, to je to nejlepší, co může být. Je to nejlepší EV. Já vlastně moc nechápu lidi, kteří si na tohle stěžují: „Jsou to amatéři, hrají tak špatně…“ Tak pokud hrají tak špatně, stačí se přizpůsobit a je vždy jednodušší hrát amatéra než profesionála," hovoří Gaëlle Baumann na téma rekreačních hráčů a ladies eventů.

S Gaëlle jsme se setkali již několikrát, tento rozhovor však vznikl dříve v roce 2014 - na sklonku května v luxusní lokalitě Es Saadi Palace v Marrákeši v Maroku. Poprvé na sebe tato francouzská profesionálka upozornila v roce 2012, kdy se nejen upsala společnosti Winamax. V $10.000 Main Eventu WSOP jí bylo přideleno hned několik "nálepek" - od "last woman standing" po "nejlepší ženský turnajový výkon ME WSOP za posledních 17 let". Její pověstný run skončil na 10. místě za více než $ 590K.

Baumann působí křehce, ne jako dravý a drsný oponent, přesto usedá ke stolům major turnajů s těmi nejlepšími. Jak sama říká, poté, co se vypracovala online a opět přešla k live pokeru, se již nenechá zastrašit.

Více v exkluzivním rozhovoru v aktuálním vydání dvouměsíčníku Card Player Czech & Slovak 6/2014.

Předplatné si zajistěte zde.

Foto: Laurent Clement (úvod), Omar Schuster (článek)

Fotogalerie

« Zpět