Victoria Coren - „Pro bohatší i chudší – Zpověď výjimečné ženy“

Ženy v pokeru – pokerové kočičky, ozdoby stolu nebo rovnocenní soupeři mužů? Jak se daří ženám ve světě pokeru, kde mají stále dominantní postavení muži?

Lednové tištěné vydání magazínu Card Player Czech & Slovak hovoří o této problematice nejen v samostatném tematickém článku, ale také v exkluzivních rozhovorech s členkami Teamu PokerStars Pro. Jednou z nich není nikdo jiný než Victorie Coren, britská novinářka a spisovatelka, která se nezapomenutelně zapsala do historie pokeru svým vítězstvím v hlavním turnaji European Poker Tour (EPT).

"Dnes již se s takovými lidmi příliš nesetkáš. Zemřel, myslím, že mu bylo 90 let. V mých začátcích bylo takových mužů v pokeru hodně. Staří chlapi, Texasané, dnes jich již ubývá a docela mi to i chybí. Byl to opravdu skvělý charakter. Dnes jsou mezi hráči převážně mladí muži, mnozí z nich mají univerzitní tituly z matematiky, nosí brýle a jsou moderní. Nemyslím si, že jsou sexističtí v té tradiční podobě. Nestrčí ti ruku pod sukni nebo ti nebudou zírat do výstřihu. Je možné, že si budou myslet, že ženy méně blafují a je možné je jednodušeji blafovat. V této souvislosti veškeré předpoklady, které tví soupeři mají, jsou užitečné, protože pokud víš, že si něco myslí, můžeš toho využít," hovoří Vicky Coren na téma Amarillo Slim Preston & sexismus v pokeru. 

Celý rozhovor naleznete v tištěném vydání 1/2014.

Foto: EPT, Neil Stoddart

Fotogalerie

« Zpět