Vanessa Selbst - Orlice práva a první dáma pokeru

Dnes byl v Karibiku ve 12:00 EST rozehrán čtvrtý hrací den $ 25K PokerStars Caribbean Adventure (PCA) High Rolleru. Z postupujících 14 hráčů byl již eliminován Daniel Negreanu, a to světovým šampionem Gregorym Mersonem a další tři playeři včetně Dana Smitha. Ve hře zůstává 1. dáma živého pokeru Vanessa Selbst, která obhajuje loňský triumf na Bahamách, kde v totožném turnaji PCA finišovala vítězně s výhrou $ 1.424.420. Letos bojuje o částku $ 1.279.880 a mezi soupeři se kromě zmíněného Mersona pohybují také Marvin Rettenmaier či Ole Schemion.

V lednovém tištěném vydání Card Player Czech & Slovak vás seznámíme s touto hráčkou a profesionálkou herny PokerStars. V exkluzivním rozhovoru, který vznikl v říjnu minulého roku v rámci European Poker Tour (EPT 10) London, hovoří Vanessa o svých zájmech, prioritách, štěstí, předsudcích a ženách v pokerovém prostředí, ale i o původním motivu přejít na profesionální dráhu.

„Pracovala jsem kolem 66 hodin týdně, což je poměrně dost. Došlo mi, že pokud skončím v práci, mohu se pokeru věnovat naplno a vydělat spoustu peněz a mohu také dobrovolně pracovat na částečný úvazek. Prostě win-win řešení. Skončila jsem v práci, dala se na profi dráhu a také jsem asi 3 dny v týdnu věnovala práci v organizaci, kde svou činnost považuji za opravdu smysluplnou. Získala jsem tak peníze a svobodu následovat své další zájmy.

Vanessu Selbst jsme měli možnost zastihnout také v prosinci v Praze, kde se účastnila rekordní zastávky série EPT. V Praze se Vanesse opět dařilo a po výhře v € 5,3K Pot Limit Omaha Championship excelovala také v €10K High Rolleru EPT Prague, kde získala 7. místo.

„Snažím se vždy jít za výhrou. Každý rok se mi daří dostat na několik finálových stolů major turnajů. Měla jsem natolik štěstí, že jsem některé z nich i vyhrála - trocha štěstí a nějaké skill - nejspíše kombinace těchto dvou ingrediencí. Ale dokud se mi bude dařit realizovat několik finálových stolů, jsem v pohodě. Chci mít vyrovnané výsledky, 3 až 4 FT ročně v hlavních eventech, do kterých počítám high rollery, main eventy nebo turnaje WSOP. Konzistence je můj cíl,“ svěřuje se Vanessa o svých cílech v pokeru česko-slovenskému časopisu Card Player a evidentně se jí dost daří.

V rámci jedenáctého pokračování PCA zaznamenala deep run v $ 100K Super High Rolleru, kde jí vítězství uniklo jen o dvě příčky. Za fantastické třetí místo získala přes $ 760K. Go go, Vanessa!

Na stáncích již 16. ledna 2014.

Foto: Tomáš Stacha, Joe Giron

Fotogalerie

« Zpět