Robbie Strazynski: 3 věci, kterých již GPI American Poker Awards dosáhly

Blog Robbieho Strazynskiho byl původně publikován 30. ledna 2015 a byl přeložen pro Card Player Czech & Slovak jako další ze série článků, a to s laskavým svolením autora.

 

Při vší úctě k probíhajícím festivalům turnajových sérií Aussie Millions a World Poker Tour Borgata, zprávy, kterým se dostalo nejvyššího zájmu v pokerovém světě v posledních dnech, se týkají vyhlášení nominací pro zahajovací edici American Poker Awards.

Nápad se zrodil v hlavě Alexe Dreyfuse, majitele stále rostoucího pokerového impéria Global Poker Index (GPI) – udílení American Poker Awards bude bezprostředně předcházet vůbec první konferenci světového formátu Global Poker Conference. Obě události se odehrají 27. února v Beverly Hills. Přestože do zahájení obou akcí zbývá ještě měsíc, věřím, že již teď mohou být považovány za úspěšné, a to z několika důvodů.

Zde jsou tři věci, kterých se GPI American Poker Awards již podařilo dosáhnout:

 

1) Úplné potvrzení zralého, profesionálního odvětví

Stejně jako pokerový boom zrodil úspěšné kariéry tisíců profesionálních hráčů, pomohl také katapultovat vyvíjející se průmysl do plného květu. Pokerové sdělovací prostředky se znásobily, kamenné pokerové roomy vzrostly jakoby odnikud a četné pokerové podniky se vyrojily na scéně se svými eventy.

Za posledních 10+ let měl pokerový průmysl i řadu propadů a i přes to, čím si všichni prošli, ti nejsilnější vytrvali. A přeživší mají právo být oceněni.

Konání konference a předání ocenění APA jsou důkazem toho, že poker jako odvětví něčeho dosáhl a na scéně hodlá zůstat.

 

2) Sjednocení pokerového průmyslu

Nechme to na GPI: Kde jinde uvidíte tak různorodou kompilaci značek pokerových médií?

Vidět konkurenční značky jednoho průmyslu bok po boku je velmi vzácné. Koneckonců, Coca Cola ve svých reklamách nikdy nezmiňuje Pepsi, že?

V pokerovém světě toto platí v převážné části oblastí a u sdělovacích prostředků, které mezi sebou soutěží, jen ojediněle jednotlivé příběhy/články linkují jeden na druhý, nebo si jen vzájemně média sdílejí články na sociálních médiích. Podobně – bohužel – to funguje v organizaci eventů, kde se často překrývají eventy předních pokerových sérií, což nutí hráče si vybrat – zmenšuje se tím potenciální hráčské pole a také zužuje mediální pokrytí.

Konkurence je opravdu zdravá věc a pro mě, jako pro fanouška pokeru, je potěšující vidět, že GPI Networku se podařilo realizovat to, co dříve bylo nemyslitelné – sjednotit pokerové odvětví, třebaže jen na jeden den. Když pohlédneme na jádro věci, všichni v pokerovém průmyslu pracují na propagaci pokeru a všichni chceme vidět poker růst.

To, že GPI Network navázal partnerství s téměř každým vedoucím pokerovým sdělovacím prostředkem, a že svou účast na konferenci a předávání cen potvrdili zástupci celého spektra průmyslu, si zaslouží ovace.

 

3) Motivace všech v pokerovém průmyslu

Kdo nerad vidí své jméno ve světle médií? Kdo by nechtěl mít „award winner“ ve výčtu svých profesních úspěchů? Je to pocta, kterou vám nikdo nevezme.

Když byla oznámena jména nominovaných, Twitter prakticky explodoval zprávami uznání a blahopřáními. 

Díky tomu následně u mnoha lidí, kteří tyto zprávy četli, nastala druhá reakce, a to projev naděje, že i jejich práce by jednoho dne mohla být takto oceněna.

Lze předvídat, že přirozeným důsledkem toho bude zintenzivnění úsilí každého jednotlivce. Stejně jako každý herec je motivován získáním Oscara, GPI netvork dal i nám všem něco, oč můžeme usilovat.

 

Speciální poděkování lidem v zákulisí GPI

Zatímco se veškerá chvála shromažďuje - a nadále také bude - pod jménem Alexe Dreyfuse za jeho podnikatelskou vizi v růstu pokerového odvětví, bude on právě tím člověkem, který by vám jako první potvrdil, že žádný jednotlivec by nemohl zorganizovat American Poker Awards a Global Poker Conference sám.

Alex zaměstnává skvělý tým profesionálů, kteří nyní bez pochyb dřou jak mezci. Ať už jde o tvorbu online obsahu, propagování na sociálních médiích, rezervaci venues, vedení on-site zaměstnanců, najímání řečníků pro konferenci, nebo některé z dalších stovek drobných záležitostí, které si zřejmě ani já nedokáži dost dobře představit. Skvělí lidé v Alexově týmu nyní tiše pracují na tom, aby vše proběhlo hladce bez jakýchkoli zádrhelů.

Zakončím tedy pozdravem všech, kteří pracují pro GPI Network – díky za to, že dáváte celému pokerovému odvětví něco, čemu můžeme fandit a být na to pyšní.

O autorovi:

Robbie Strazynski je zakladatel pokerového blogu Cardplayerlifestyle.com, spolu-moderátor Top Pair Home Game Poker Podcast. Mimo jiné se také podílel na tvorbě mobilní aplikace Poker Notes Live. Za svou kariéru psal pro množství herních vydavatelství a v tomto odvětví se pohybuje od roku 2010. Můžete ho sledovat na Twitter @cardplayerlife a Cardplayer Lifestyle na Facebooku.

Fotogalerie

« Zpět