Sylvain Loosli: Návrat na místo činu

Je ještě léto. World Series of Poker 2014 je za námi a je čas, abych se podělil o svou cestu světovým šampionátem.


Stojí za připomenutí, že toto bylo podruhé, co jsem se účastnil WSOP – po minulém roce, kdy jsem odehrál tři turnaje včetně Main Eventu. Jako online cash game specialista, který se na živé turnaje zaměřoval pouze v období uplynulého roku, jsem čekal celý rok na příchod série, abych se opět mohl pokusit o nějaké deep runy.


Letos jsem se rozhodl pro střízlivější plán, abych byl co nejvíce svěží a motivovaný v každém turnaji, do kterého se zapojím, a předešel tak vyhoření. Nakonec jsem odehrál pouze deset turnajů, každý z nich s buy-inem $ 3.000 a výše. Kromě toho jsem se ve slušném počtu těchto turnajů umístil docela deep. To znamenalo nulovou šanci pro hraní turnajů s nižšími buy-iny, kde je úroveň hry jednodušší, ale štěstí hraje důležitější roli vzhledem k velkému poli a rychlé struktuře.


Do peněz jsem se v letošní World Series dostal dvakrát. Poprvé to bylo v $ 3.000 shoot-outu. Zde jsem vyhrál první kolo full-ring, po němž následovalo druhé kolo heads-up. Trvalo sedm hodin! V druhém dnu jsme hráli kolo 4-handed. V tom jsem stál proti třem docela dobrým americkým profesionálům. Nicméně, short-handed vynikám a byl jsem si jistý, že je porazím. Hrál jsem opravdu dobřě a rychle jsem začal dominovat oponentům. I tak jsem na konci dne neměl štěstí, když jsem ztratil pot se dvěma třetinami chipů v situaci 3-handed. Šel jsem all-in pre-flop s king-queen suited proti king-jack off-suited. Kdybych tuto hru vyhrál, byl bych jednou nohou ve dveřích směrem k finálovému stolu. Samozřejmě jsem byl výsledkem zklamán, ale zároveň jsem byl velmi spokojen s tím, jak jsem hrál a se způsobem, jakým jsem převzal kontrolu nad stolem. Bylo to takové znamení pro zbytek série…


Pak jsem nastoupil do short-handed $ 5.000 turnaje. V tomto formátu jsem se zjevně cítil jako doma a začátek turnaje proběhl bez incidentů, což mi umožnilo zakončit první hrací den s docela příjemným stackem. V druhém dnu jsem zvládl rychle vybudovat stack před tím, než jsem odehrál klíčovou handu turnaje asi dvacet míst před penězi. Agresivní americký regulár, se kterým jsme již měli nějakou dynamiku, raisnul z buttonu proti mému big blindu. Každý z nás měl 110K effective stack při blindech 800/1.600, ale lehce mě pokrýval. Rozhodl jsem se 3-betovat s 6♠7♠, rukou s množstvím klamavé hodnoty, on dorovnal. Flop 5♥3♠9♥ mi dal dvojitý gut-shot. Přirozeně jsem pokračoval c-betem a můj oponent rychle raisnul. Co se týče bet-sizing a zbývajícího stacku, jsem si myslel, že to mohl udělat s širokou rangí hand: top pair (aby se informoval), jedním párem (pro získání informace nebo obranu), úplný air (například dvě over karty, protože tento flop opravdu nesedí s mojí 3-bet rangí). Myslím, že by upřednostnil dorovnání s většinou svých draws. S důvěrou ve svůj read jsem šel all-in a můj oponent okamžitě dorovnal. Stál jsem proti samému vrcholu jeho range: dorovnal můj 3-bet s 5♣3♣, což mě dostalo do 34% šance na výhru tohoto obrovského potu. Žádný z mých outů nepřišel a já jsem byl eliminován, opětovně i přesto, že jsem se rozhodl správně.


V dalších dvou turnajích jsem byl vyřazen v obou případech v prvním hracím dni. Následoval Event #35 – turnaj za $ 5.000 hraný 8-handed. Zde jsem skončil na 16. místě! "Mikedou" také předvedl dobrou hru a dosáhl na 24. místo. Opět jsem zde postrádal trochu toho „run good“, abych se dostal na nejvyšší příčky.
Poté jsem byl vyřazen těsně před penězi v $ 10.000 heads-up eventu, což je turnaj, na který jsem se opravdu těšil. Moje třetí kolo nebylo proti nikomu jinému než Mr. Danielu Negreanovi, který se rozhodl obléknout velmi unikátní bundu… možná si myslel, že mě tím rozptýlí. I tak jsem nedostal mnoho párů, což je docela nemilosrdné proti hráči tohoto kalibru a byl jsem poražen po dvou hodinách hry.

Daniel Negreanu (foto: Jamie Thomson)


V dalších dvou turnajích jsem již neměl vůbec štěstí: $ 5.000 Pot Limit Omaha a $ 5.000 No Limit Holdem. Po všech těchto eventech a třech týdnech ve Vegas jsem se odměnil pauzou před Main Eventem. Dal jsem si týden na to, abych si užil road trip do Kalifornie, navštívil Yosemitský národní park, San Francisco, Monterey a Santa Monicu. Yosemitský národní park je zdaleka to nejpůsobivější místo, které jsem za delší dobu navštívil. Krajina je tam majestátní a stejně tak i rozmanitá a je těžké se nudit v tak obrovském prostoru. Slavná California State Route 1 také stojí za to vidět, se svou nádhernou scenérií, která mi připomíná Great Ocean Road mezi Melbourne a Adelaide.


May Lake v Yosemitském národním parku

 


Yosemitské vodopády

 


Pobřeží Kalifornie


To byl ideální způsob, jak se dát znovu dohromady před návratem do Vegas na nejlepší turnaj roku…


Jsem si jistý, že již víte, co následovalo: Při pokusu o dosažení dalšího po sobě jdoucího finálového stolu Main Eventu jsem vyletěl v Day 2. Samozřejmě s 6.500 účastníky byly odds proti mně, ale kdykoli nastoupím do turnaje, je mým cílem skončit tak vysoko, jak je to jen možné!


Abych to shrnul, co se týče financí, je to nevyhnutelně zklamáním, neboť celková výše buy-inů přesahuje výši mých dvou výher, ale i přesto byla moje zkušenost na letošní World Series of Poker pozitivní. Jsem velmi spokojen se způsobem, kterým jsem hrál a se sebevědomím, které jsem byl schopen si udržet během celé série. Práce, kterou jsem do hry vložil a zkušenosti, které jsem nasbíral za poslední rok, přinášejí ovoce, i když realita pokerových turnajů je věc jiná. Samozřejmě ne vždy stačí dobře hrát, protože variance hraje podstatnou roli. Myslím si, že moje volba hrát méně turnajů byla dobrá, i když jsem tak technicky snížil šance na výhru náramku. Ačkoli je pravděpodobné, že příští rok se pokusím a budu hrát některé turnaje s nižšími buy-iny.

Zdroj/foto: Winamax

Sylvain Loosli je profesionálem herny Winamax a za sebou má poměrně strmou kariéru na živém pokerovém okruhu - vzhůru. Do povědomí pokerového světa se dostal v roce 2013, kdy se probojoval k finálovému stolu Main Eventu World Series of Poker - November Nine. Ve světovém šampionátu finišoval na čtvrtém místě a v následujícím vydání časopisu Card Player Czech & Slovak 5/2014 s ním přinášíme rozsáhlý exkluzivní rozhovor. Nenechte si ujít!

Fotogalerie

« Zpět